Ar indaplovės yra draugiškos aplinkai?

Indaplovė yra itin naudingas prietaisas, jei vadovaujatės keliomis taisyklėmis. Pirmiausia, turite atminti, kad įjungti reikia tik pilną indaplovę , o prieš tai perskalauti indų nereikia. Visą tai reikia daryti sąmoningai suvokiant, jog siekiama sunaudoti kuo mažiau vandens bei energijos.

Indaplovė efektyvesnė nei indų plovimas rankomis

Bonos universiteto Vokietijoje mokslininkai nustatė, kad naudojant indaplovę buvo sunaudota tik pusę energijos, 1/6 vandens ir daug mažiau ploviklio, nei plaunant identišką kiekį nešvarių indų rankomis. Net skrupulingiausi ir taupiausi indų plovėjai negali rungtis su moderniomis indaplovėmis. Tyrime taip pat atskleista, kad indaplovės užtikrina didesnę indų švarą.

Naujesnės indaplovės sumažino energijos eikvojimą. Šios indaplovės pačios gali pašildyti vandenį iki reikiamos temperatūros, tad nereikia papildomai naudotis vandens šildytuvais ir rūpintis dėl energijos eikvojimo. Negana to, indaplovės pašildo būtent tiek vandens, kiek reikia.

Energiją taupančios indaplovės taupo ir pinigus

Naujos indaplovės, atitinkančios griežtus energijos ir vandens taupymo efektyvumo standartus gauna specialus lipdukus iš JAV Aplinkos Apsaugos Agentūros. Nepaisant didesnio jų efektyvumo ir daug švaresnių indų, vidutiniam namų ūkiui per metus jos sutaupo vidutiniškai 25 dolerius.

Kaip jau minėjome pradžioje, patartina indaploves įjungti tik pilnai pakrautas, vengti įvairių neefektyvių ir nereikalingų funkcijų (pavyzdžiui, išankstinio skalavimo rėžimo, esančio daugelyje senesnių modelių). Didžiausia indaplovės sunaudojamos energijos dalis tenka vandens pašildymui, tačiau naujos kartos indaplovės šildo tik tikslų ir reikiamą kiekį vandens, išvengdamos išteklių eikvojimo. O po plovimo palikę praviras dureles, užtikrinsite greitesnį indų išdžiuvimą, nenaudodami jokios papildomos energijos.


Taip pat skaitykite

Visa tiesa apie vadinamuosius LED televizorius

Dauguma rinkodaros atstovų ar profesionalių pardavimų specialistų, kurie privalo gerai išmanyti šiuos dalykus, savo būsimiems pirkėjams pateikia klaidingą informaciją apie LED televizorius.

Skaityti daugiau

Kaip įsigyti tinkamą plazminį televizorių

Patraukliausias plazminės technologijos dalykas – puiki vaizdo kokybė, lyginant su LCD ar LED televizoriais.

Skaityti daugiau

Rekomenduojame šias prekes