Visa tiesa apie vadinamuosius LED televizorius

Tikslų ir aiškų LED televizoriaus apibūdinimą bei pristatymą supa gausybė neaiškumų ir neteisingai interpretuojamos informacijos. Netgi dauguma rinkodaros atstovų ar profesionalių pardavimų specialistų, kurie privalo gerai išmanyti šiuos dalykus, savo būsimiems pirkėjams pateikia klaidingą informaciją apie LED televizorius.

Aiškumo dėlei reikia pabrėžti, kad kalbant apie LED televizorių, akcentuojamas pavadinimas žymi apšvietimo sistemą, dabar naudojamą ir daugelyje naujų LCD televizorių, bet ne mikroschemas, kurios sukuria vaizdą.

LED mikroschemos arba lustai patys negamina šviesos. Norint, kad LCD televizorius sukurtų ekrane matomą vaizdą, LCD pikseliai turi būti „apšviesti“.

LED televizoriai iš tiesų yra LCD televizoriai, tiesiog naujuose produktuose vietoj fluorescencinio tipo apšvietimo, naudojamo daugelyje LCD televizorių, naudojama LED apšvietimo technologija. Kitaip tariant, LED televizoriai iš tiesų turėtų būti vadinami LCD/LED arba LED/LCD televizoriais.

Kaip LED technologijos naudojamos LCD televizoriuose

Šiuo metu egzistuoja du pagrindiniai būdai, kaip LED apšvietimas naudojamas plokščiaekraniuose LCD televizoriuose.

Vienas iš LED apšvietimo tipų yra vadinamas „kraštinėmis šviesomis“. Taikant šį metodą, serijos/linijos LED diodų yra išdėstomos netoli ekrano išorinių kraštų. Tokiu būdu šviesa išsklaidoma po ekraną. Šio metodo privalumas yra tas, jog jo dėka LCD/LED televizoriai gali būti gaminami labai ploni. Kita vertus, juoda spalva nėra tokia „gili“ ir šoniniai ekrano plotai turi tendenciją tapti gerokai šviesesniais nei ekrano centras.

Kitas LED apšvietimo tipas yra vadinamas „pilnu plotu“ (gai būti įvardijamas ir kaip „pilnas LED“). Taikant šį metodą, kelios šviesos diodų eilės yra išdėstomos už viso ekrano paviršiaus. Pagrindinis šio metodo privalumas yra tas, kad skirtingai nei pirmuoju metodu, juodos spalvos lygis visame ekrane yra tolygesnis.

Jei svarstote koks LED/LCD televizorius jums yra tinkamiausias, pirmiausiai išsiaiškinkite kokie gamintojai kokiems modeliams taiko vieną ar kitą minėtą LED technologijų naudojimo metodą, o apžiūrinėdami televizorių gerai įvertinkite kuris apšvietimo metodas yra tinkamiausias būtent jums.


Taip pat skaitykite

Kaip veikia savaime išsivalančios orkaitės?

Savaime išsivalančios orkaitės naudoja 482 laipsnių C, sudegindamos visus masto likučius ir leisdamos jums išvengti nereikalingo buitinės chemijos naudojimo.

Skaityti daugiau

Televizoriaus pirkimo vadovas

Šis televizoriaus pirkimo vadovas visą pirkimo procesą suskirstys į aiškius, nuoseklius ir logiškus žingsnius, kurie jums padės priimti tinkamą sprendimą.

Skaityti daugiau

Rekomenduojame šias prekes