Pradžia. Televizoriaus pirkimas apima daugybę pasirinkimų, iš kurių bent keli jums gali būti visiškai nauji. Šis televizoriaus pirkimo vadovas visą pirkimo procesą suskirstys į aiškius, nuoseklius ir logiškus žingsnius, kurie jums padės priimti tinkamą sprendimą.
Televizorių tipai. LCD, LED ir plazminiai televizoriai labai panašūs savo išore, bet jų technologijos skirtingos, o ekrane atsirandantys vaizdai skiriasi savo charakteristikomis. Negana to, rinkoje atsirado naujas televizorius, naudojantis kitokias technologijos – OLED, arba organinis šviesą spinduliuojantis diodas. Vadinamasis LED iš tiesų yra LCD televizorius, kuris ekrano apšvietimui vietoj fluorescencinių lempų naudoja LED technologiją (arba kitaip tariant – šviesos diodus). (Šiame gide minint LCD televizorius, omenyje turime tuos, kurie ekrano apšvietimui naudoja diodus). LCD televizoriai pardavimuose aplenkė plazminius televizorius dideliu skirtumu, iš dalies dėl to, jog plazminiai televizorių rinkiniai yra prieinami tik su 42 colių ir didesnių dydžių ekranais. Panasonic kompanija neseniai pranešė nebegaminsianti plazminių televizorių, šioje kategorijoje paliekanti dvi kompanijas – LG ir Samsung. Daugelis naujų LCD ir plazminių televizorių ekrane gali rodyti 3D vaizdus. Plokščiaekraniai televizoriai kitus televizorių tipus paliko tiesiog nuošalėje, tad mes jų tiesiog netestavome.
Ekrano dydis. Veikiausiai sutiksite su mumis, jog nuspręsti kokio dydžio televizorius jums reikalingas – vienas maloniausių sprendimų. Daugelis vartotojų, norėdami pakeisti savo seną televizorių, renkasi gerokai didesnį ekraną, atkreipdami dėmesį į vaizdo ryškumą, natūralumą ir žinoma, kokybę. Atsižvelgiant į biudžetą ir patalpos dydį, mes manome, jog daugumai vartotojų tinkamiausias bus 40-42 colių dydžio ekranas. 46-50 colių dydžio ekranai tinkami patalpose, kuriose yra galimybė sėdėti nutolus nuo televizoriaus bent 8-10 pėdų atstumu. 26-32 colių televizoriai yra tinkami miegamiesiems, o visi mažesnių dydžių televizoriai – virtuvės patalpoms.
Ekrano raiška. Raiška reiškia pikselių arba vaizdo elementų skaičių, esantį ekrane. Pirmasis skaičius nurodo pikselių skaičių ekrane, einant iš kairės į dešinę; antrasis – pikselių skaičių ekrane, einant iš viršaus į apačią. Rinkinys, su 1080p rezoliucija (dar vadinamas „full HD“) turi 1920x1080 pikselių. Didesnis televizoriaus ekranas leidžia pastebėti daugiau smulkesnių detalių – 1080p raiškos televizoriaus ekrano dydis turėtų būti 40-50 colių, norint tinkamai įvertinti vaizdą. Mažesnių ekranų nauda yra mažiau akivaizdi. Tačiau egzistuoja išimtis: jei planuojate savo televizorių naudoti kaip kompiuterio ekraną, 1080p raiška yra tinkama net ir mažesniems ekranams.
Pabaigai. Būdami parduotuvėje ir rinkdamiesi televizorių, iš anksto būkite pasidomėję gamintojais, jų siūlomais rinkiniais ir televizorių parametrais. Konkretizuodami savo poreikius, greičiau ir lengviau išsirinksite tinkamą televizorių. Aktyviai klauskite pardavėjų visų jus dominančių klausimų, lyginkite skirtingų gamintojų prekes ir atsižvelkite į savo biudžetą – televizorius turi atitikti jūsų poreikius ir galimybes.
Norėdami užtikrinti saugų,tinkamą ir kiek galima ilgesnį jos tarnavimą, privalote išmanyti apie viryklės priežiūrą.
Dauguma rinkodaros atstovų ar profesionalių pardavimų specialistų, kurie privalo gerai išmanyti šiuos dalykus, savo būsimiems pirkėjams pateikia klaidingą informaciją apie LED televizorius.