Viryklė ir jos priežiūra

Kiekvienuose namuose rasite viryklę. Norėdami užtikrinti saugų,tinkamą ir kiek galima ilgesnį jos tarnavimą, privalote išmanyti apie viryklės priežiūrą. Pateiksime jums keletą patarimų, norėdami palengvinti jūsų buitį.

1. Pasirūpinkite išore ir vidumi.

  • Valdymo skydelis. Jam valyti naudokite įvairius virtuvinius valiklius arba paprasčiausią muiluotą vandenį ir kempinėlę. Naudojant abrazyvinius valiklius ar šiurkščias kempinėles degiklių rankenėlių lipdukai gali išblukti, taip apsunkindami maisto gaminimą.
  • Durelių valymas. Valykite priekinį skydelį, rankenėlę, stiklą – jų švara svarbi, norint turėti galimybę tinkamai matyti kepamą maistą. Jei maistas išsiliejo ant skydelio, kur jį sunku pašalinti, naudokite riebalų šalinimui skirtą buitinę chemiją.
  • Lygi elektrinės viryklės kaitlentė. Išsiliejus gaminamam maistui, naudokite specialų grandiklį. Taip pat naudokite ir kaitlentės valiklius. Likučius pašalinkite su nuo įbrėžimų apsaugančia kempinėle ir naudokite apsauginį valiklį.
  • Metaliniai degikliai. Dauguma senesnių modelių orkaičių turi didelius degiklius iš kieto metalo – jiems valyti naudokite specialų metalui skirtą valiklį.
  • Dujinės viryklės paviršius, degiklių kaušeliai ir grotelės. Yra viryklių, kurių paviršius pagamintas iš metalo, padengta keramika – jų priežiūra tokia pati, kaip ir elektrinių viryklių kaitlenčių. Nerūdijančio plieno paviršiai turi būti valomi su nuriebalintojais ir neabrazyvinėmis kempinėlėmis.Valant, nenaudokite daug vandens, ypač aplink degiklius. Degiklių kaušelių ir grotelių valymas gali būti sunkus, tačiau naudokite įvairius stipraus poveikio valiklius.
  • Orkaitės vidus. Jį turėtumėte išvalyti 3-4 kartus per metus. Įvairūs lašai ar dėmės turi būti nuvalyti kaip galima greičiau – priešingu atveju jie ims rūkti ir gali netgi užsidegti. Venkite muilo naudojimo.
  • 2. Pakeiskite orkaitės apšvietimo lemputes. Norint pakeisti lemputes viryklėje, gali tekti nuimti apsauginį stiklą. Naudokitės orkaitės pirkimo vadovu. Daugumoje viryklių naudojamos įprastos 40 vatų lemputės.

    Švari ir prižiūrėta viryklė – skanus maistas ir saugus bei kokybiškas jo gaminimo procesas. Nepamirškite nuolat prižiūrėti vieno naudingiausių buitinės technikos prietaisų ir darykite tai tinkamai.


Taip pat skaitykite

Viryklė ir jos priežiūra

Norėdami užtikrinti saugų,tinkamą ir kiek galima ilgesnį jos tarnavimą, privalote išmanyti apie viryklės priežiūrą.

Skaityti daugiau

Televizoriaus pirkimo vadovas

Šis televizoriaus pirkimo vadovas visą pirkimo procesą suskirstys į aiškius, nuoseklius ir logiškus žingsnius, kurie jums padės priimti tinkamą sprendimą.

Skaityti daugiau

Rekomenduojame šias prekes